0

П арад на дузпите спретнаха Нигерия и РЮА в първия полуфинал от турнира за Купата на Африка. В редовното време срещата завърши 1:1, след като и двата отбора направиха куп пропуски. Добре, че защитниците бъркаха, за да има и голове.

Трост-Еконг откри за "супер орлите" в 67-ата от бялата точка, но южноафриканците върнаха интригата след удар от 11 метра в 90-ата минута. Точен бе Мокоена. "Бафана-бафана" обаче останаха с човек по-малко в продължението. Кекана бе изгонен. Голове обаче нямаше

Така победителят трябваше да се определи с дузпи. Там нервите на играчите от РЮА не издържаха. Мокоена и Макгопа провалиха своите. А от Нигерия се издъни само Аина. Така тимът ще гони четвърта титла в историята, след като има и 4 загубени финала.

В другият полуфинал домакините от Кот д'Ивоар победиха ДР Конго с 1:0, като голът вкара Алер в 65-ата минута. Финалът между "слоновете" и Нигерия е в неделя от 22,00 часа (бъл.вр).