0

С акраменто Кингс загуби изненадващо домакинския си мач от редовния сезон на НБА срещу Детройт Пистънс със 120:133. Българският национал Александър Везенков най-сетне се завърна на паркета за „кралете“ след контузия и за 5:31 минути вкара 3 точки и спечели една борба.

Преди месец Сакраменто нямаше проблем с този съперник. Тогава Саша не взе участие. Рано тази сутрин той се появи в игра три минути преди края на първата четвърт. При далечна стрелба Везенков беше фаулиран и получи възможността да изпълни три наказателни удари, които вкара безпроблемно.

Родният баскетболист остана на паркета и за началото на втората четвърт. Кош на Трей Лайлс направи разликата 9 точки в полза на домакините. Сакраменто водеше почти до края на първото полувреме, когато Пистънс за първи път излезе напред в резултата след кошове на Бъркс и Майк Мускала.

В началото на третата част Кингс изоставаше с 12 точки. Домакините успяха да се върнат в мача, но в последните минути Пистънс рязко вдигна оборотите. Много успешна стрелба от тройката матира съотборниците на Везенков и те допуснаха поражение със 120:133. Към края водените от Майк Браун баскетболисти се изнервиха. Кевин Хъртър беше изгонен за две последователни технически нарушения. Домантас Сабонис пък изрита топката.

Най-резултатен в мача беше Джейдън Айви от Детройт с 37 точки. За Сакраменто Сабонис се отчете с 30.

След изненадващото поражение от Пистънс „кралете“ запазват петото място в Западната конференция с актив 29 победи и 21 загуби.

Следващият мач на тима на Везенков е домакинство на Денвър Нъгетс в събота от 5:00 часа българско време.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 39 победи/12 загуби, Ню Йорк 33/18, Филаделфия 30/20

Централна дивизия: Кливланд 33/16, Милуоки 33/18, Индиана 29/23

Югоизточна дивизия: Маями 28/24, Орландо 27/24, Атланта 22/29