0

М ъжкият национален отбор на България по волейбол приключи със загуба участието си в Лигата на нациите.

В 12-ия си двубой в турнира нашите отстъпиха с 0:3 гейма (22:25, 17:25, 20:25) на Аржентина в "Арена Стожице" в Любляна.

По този начин завършихме с 3 победи и 9 поражения, като с мижавия актив от 8 точки засега сме 14-и в класирането, освен ако Иран не запише чиста победа над Германия в последния си мач. Тогава бихме останали на предпоследното 15-о място.

Подмладената селекция на италианския треньор Джанлоренцо Бленджини направи един от най-слабите си мачове в днешния ден и в нито един момент не затрудни особено бронзовия медалист от последните олимпийски игри в Токио.

И в трите гейма България изоставаше през цялото време в резултата, като единственото изключение бе началото на втория. В него добри атаки на диагонала Венислав Антов, както и няколко сполучливи блокади позволиха на националите да поведат с 9:6 и 12:10 точки, но в момента, в който Аржентина започна да натиска със сервис, това разби играта ни.

Най-резултатен бе Антов с 13 точки. Георги Татаров добави още 8, а Алекс Грозданов завърши с 6.