0

М ладата ни бадминтонистка Калояна Налбантова записа първи успех на олимпийските игри в Париж. Българката се справи с представителката на домакините Сюефей Ци с 2:0 (21:18, 21:18) в мач от Група А. Срещата продължи 48 минути.

В първия кръг дебютантката на Игрите претърпя поражение от водачката в световната ранглиста Ан Се-йон (Република Корея) с 15:21, 11:21, но днес се реваншира.

Калояна Налбантова успя да поведе в първия гейм като стигна до геймбол при 20:18 и още при следващото разиграване взе частта.

Щастливата Калояна: Дойдох за една победа и я постигнах

Втората започна с превес за българката и аванс от 11:8, но след това представителката на Франция изравни за 18:18. Това мотивира още повече Калояна, която направи три последователни точки за крайния успех 21:18.

Само победителите в групите се класират за осминафиналите на надпреварата. До момента Налбантова има победа и загуба.

Победата й днес обаче не беше с достатъчно голяма точкова разлика и тя няма шансове за първото място преди утрешния последен мач от групата между Се-Йон и Сюефей.