0

Ф ранцузойката Касандра Богран спечели златния медал в триатлона за жени на олимпиадата в родния си град Париж.

Водачката в световната ранглиста преодоля 1500 метра плуване в Сена, 40 километра колоездене и 10 километра бягане за 1:54,55 час. 27-годишната блондинка впечатли естетите с безупречния си маникюр на сърчица в синьо, бяло и червено (националните цветове на Франция) и педикюр в бургундско червено към черно, който издържа на цялото натоварване и се ожули единствено на палеца на левия крак при прехода от водата към велосипеда. Така Касандра донасе на домакините 6-и златен медал и общо 19-и от началото на игрите, с което те са 4-ти в генералното класиране.

На втора позиция след французойката с изоставане от 6 секунди завърши Жули Дерон от Швейцария.

На почетната стълбичка се качи и Бет Потър от Великобритания. Тя зае третото място с пасив от 14 секунди.

Богран се откъсна напред в последната обиколка на бягането и беше подкрепяна постоянно от феновете, излезли по улиците. Дерон, който водеше през по-голямата част, но не успя да се справи с темпото на французойката, докато Потър, смятана за основна фаворитка за златото, трябваше да се задоволи с бронза.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Флора Дъфи от Бермуда се класира на пето място.