0

Ш ампионката от 2018 година Симона Халеп отпадна във втория кръг на Откритото  първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 19 румънка загуби от 19-годишната китайка Цинвън Чжън с 6:2, 2:6, 1:6 след почти два часа игра.

Бившата водачка в световната ранглиста Халеп стартира уверено и взе първия сет след пробив на старта на мача и втори в седмия гейм.

Румънката дръпна с брейк за 2:1 и във втората част, но постепенно получи физически проблем със затруднение в дишането и азиатската тийнейджърка, която дебютира на "Ролан Гарос" при жените, взе осем поредни гейма по пътя си към обрата. Халеп поиска медицински таймаут при 0:3 в третия сет, но след това успя да вземе още само гейм и напусна толкова рано "Ролан Гарос" за първи път от 2015 година.

"Работих здраво за това. Щастлива съм от това, което направих днес срещу една от най-добрите в света. Участвам за първи път при жените. Изумително е. Когато бях девойка участвах, но сега е много по-различно. Мога само да бъда благодарна", коментира след двубоя щастливата Чжън, която е 74-а в световната ранглиста в момента.

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек се класира за третия кръг след убедителна победа над Алисън Риск (САЩ) с 6:0, 6:2 за 62 минути. Така полюкинята записа 30-ата си поредна победа. Това е най-дългата победна серия в женския тенис, откакто Серена Уилямс спечели 34 поредни победи през 2013 гoдина.

Шампионката на Откритото първенство на Франция от 2020 година записа 23 печеливши удара срещу само 6 за американката.

20-годишната полякиня няма загуба в последните повече от три месеца.

В следващия кръг поставената под номер 1 в схемата Швьонтек ще играе срещу Данка Ковинич от Черна гора, която елиминира Анна-Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:3, 7:5.