0

Б ългарските състезатели спечелиха четири от петте си мача в първия ден на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Трикратните европейски шампионки и златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015 Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с успех на двойки жени. Сестрите доминираха изцяло срещу представителките на домакините Корнелия Марчак и Доминика Квасник и ги разгромиха с 21:4, 21:6 за 24 минути.

Следващите съпернички на Стефани и Габриела Стоеви са Кати-Крийт Маран и Хелина Рютел от Естония.

Двойката мъже Иван Русев и Илиян Стойнов победи убедително Глеб Бекетов и Михайло Махновский (Украйна) с 21:9, 21:12 за 29 минути.

В първия си мач от груповата фаза Димитър Янакиев спечели срещу Данило Боснюк (Украйна) с 21:6, 16:21, 21:19 за 64 минути, след като направи силна серия в края на третия гейм.

Следващият съперник на българина ще бъде Аде Рески Двикахьо (Азербайджан).

Поповска спечели без игра след отказ на противничката й Едит Урел (Швеция). Утре тя излиза срещу Полина Бухрова (Украйна).

Единствено смесената двойка Христомира Поповска и Илиян Стойнов претърпя поражение днес. Българите играха много добре, но загубиха от представителите на домакините Павел Смиловски и Магдалена Свирчинска (Полша) в оспорван мач с 27:25, 12:21, 14:21 след близо час игра.