0

П ри равенство между Лейкърс и Маверикс, германецът Макси Клебер реши победата на Далас със 111:110 в петък вечерта с 6 точки в последните 7 секунди на задъхания сблъсък – от три наказателни удара и изключителна тройка при сирената което разби сърцето на отбора на ангелите.

Тевтонецът беше неочакваният палач за Лейкърс, макар и само с 10 точки, 6 от които реализира в последните седем секунди на мача.

Заедно с него при завръщането му се отличи Кайри Ървинг с 38 точки, 6 борби и 6 асистенции.

При местните Антъни Дейвис стигна до 26 точки и 10 борби, но направи няколко сериозни грешки, като пейката допринесе много с 50 точки общо.
Тим Хардауей и Крисчън Ууд завършиха с по 12 точки в отсъствието на голямата звезда на Маверикс Лука Дончич, който пропусна последните четири двубоя на Далас с травма в бедрото.

Очаква се словенецът да се завърне в игра в понеделник срещу Мемфис.

С победата Маверикс се придвижиха на два мача пред Лейкърс на шестото място в Западната конференция и затвориха серията в редовния сезон на 3-1.

Антъни Дейвис отбеляза 26 точки и спечели 10 борби за Лейкърс, а Леброн Джеймс пропусна десети пореден мач заради контузия в стъпалото.

Джоел Ембийд отбеляза 37 точки и не игра в последната четвъртина, а Филаделфия 76ърс надви със 121:82 Шарлът Хорнетс и записа седма поредна победа в НБА. С това Сиксърс останаха на 2.5 мача зад Бостън Селтикс на третото място в Източната конференция и запазиха шансове за първия сийд, заеман от Милуоки Бъкс.

Ембийд вкара 16/21 стрелби от игра и добави пет асистенции. Той стигна до 38 точки цели две минути преди края на последната третина и бе изпратен на пейката за почивка.

Селтикс надвиха със 126:112 Портланд Трейл Блейзърс, след като Джейсън Тейтъм записа 34 точки и 12 борби. Джейлън Браун отбеляза още 27 точки, а Маркъс Смарт завърши с 15 пункта, шест асистенции и четири отнемания.

Трей Йънг наниза 25 точки за победа на Атланта Хоукс със 127:119 срещу Голдън Стейт Уориърс, оставила отбора от Източната конференция на осмо място в класирането.

Хоукс водеха с четири точки 45.1 секунди преди края, когато Йънг отне топката от голямата звезда на съперниците Стеф Къри. Той сам реши мача с две точни стрелби от наказателната линия и завърши с 12 асистенции за 34-ия си дабъл-дабъл. Към това Йънг добави и шест борби.

Къри вкара 31 точки за Уориърс, които са седми в Западната конфернция, но при равенство с шестия Далас.

Демар Дерозън записа рекордните си за сезона 49 точки и спечели 14 борби при победа на Чикаго Булс със 139:131 след две продължения срещу Минесота Тимбъруулвс. Булс са десети в Източната конференция и заемат последното плей-ин място, докато Минесота е осми на запад.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 49 победи/22 загуби, Филаделфия 47/22, Ню Йорк 41/30

Централна дивизия: Милуоки 50/20, Кливланд 45/28, Чикаго 32/37
Югоизточна дивизия: Маями 38/33, Атланта 35/35, Вашингтон 32/38