0

О тборът на Миньор 2015 нанесе второ поражение на лидера Черноморец след успех с 82:80 (25:25, 13:18, 16:23, 28:14) като домакин в София в двубой от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

За перничани, които прекъснаха серия от три поражения, победата бе шеста от 15 изиграни мача.

Двата състава направиха интригуващ за публиката сблъсък, който предложи няколко обрата и бе решен в последните секунди.

След равенство 25:25 в края на първата четвърт, баскетболистите на Миньор 2015 дръпнаха с 30:25 в началото на втората част, но не успяха да задържат аванса си. Черноморец изравни и пое инициативата да преднина от 43:38 на почивката.

Гостите изиграха по-силна трета четвърт, в която разликата достигна 17 точки, а преди заключителните 10 минути тимът от Бургас водеше с 66:54. Миньор обаче започна постепенно да намалява пасива си, възползвайки се от пропуските на съперника, а при оставащи 2:42 минути Георги Кендеров бе точен за равенство 77:77.

Малко по-късно пак той вкара още два пъти решителни за победата на Миньоро точки.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за успеха на Миньор с 27 точки, 2 борби и 5 асистенции, Георги Кендеров завърши с 14 точки и 5 борби, а Данило Арнитович добави 11 точки, 8 борби и 4 асистенции.

За Черноморец Христо Захариев отбеляза 24 точки, 2 борби и 5 асистенции, докато Травис Макконико се отчете с 18 точки и 5 борби.

Спартак Плевен постигна труден успех над Черно море Тича с 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19) като домакин в друга среща от 15-ия кръг.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и на почивката имаха аванс от 52:40. Плевенчани вдигнаха разликата до 14 точки в третата част, но баскетболистите на Черно море Тича скъсиха дистанцията и в след 30 минути игра авансът на Спартак бе само 1 точка – 67:66.

Варненци поведоха за кратко, но домакините пак дръпнаха с над 5 точки преди Черно море Тича да поведе с 83:82 след тройка на Тач Ънру при оставащи 65 секунди от срещата.

Родни Първис отговори с 2 точки за тима от Плевен за 84:83 и домакините успяха да удържат водачеството до края.
Брайънт Томас се отличи с 20 точки и 9 борби за Спартак Плевен, за Черно море Аверил Ъгба оформи „дабъл-дабъл“ от 28 точки и 17 борби, а Тач Ънру се включи с 18 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Срещи от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Миньор 2015 – Черноморец         – 82:80 (25:25, 13:18, 16:23, 28:14)

Академик Пловдив – Шумен         – 84:76 (27:16, 16:17, 20:28, 21:15)

Спартак Плевен - Черно море Тича – 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19)

6. Черно море Тича     15   6   9   1200:1275  21
 7. Миньор 2015         15   6   9   1137:1280 21
 8. Берое         14   6   8   1136:1181 20
 9. Ямбол         14   6   8   1131:1195 20
10. Шумен         15   4 11  1247:1301 19
11. Академик Пловдив 15   4 11  1159:1271 19
12. Левски         14   4   10  1054:1091 18