З вездата на националния тим на България Александър Николов призна, че му е било трудно при успеха над световния шампион Италия с 3:2, но благодарение на усилията на целия отбор е успял да влезе в мача.
"Едно голямо евала на целия отбор за усилията. Не беше лесно, но те успяха да балансират и да направим такъв обрат след загубата на първия гейм е характеристика на много силен отбор. Съотборниците ми успяха да балансират, това може би не се вижда от хората, които не са играли волейбол. Те видяха, че не ми е лесно, особено на сервис, но ме вкараха в ритъм в разиграванията и в петия гейм бях на обичайното си високо ниво. Отново имахме грешки при сервис, и особено аз, но мисля, че още в следващия мач това може да се коригира. Евала на публиката, имаше цял сектор с българи. Надяваме се да ни подкрепят и утре, когато ще има повече словенци, разбира се. Да победиш Италия след 14 години е нещо голямо. Те са най-силният отбор в света", каза Алекс Николов пред „Макс Спорт“.



















