0

Л идерът в световната ранглиста по тенис за мъже Карлос Алкарас направи труден обрат и спечели с 3:6, 7:6(2), 7:6(3) срещу Хуберт Хуркач в двубой от третия кръг на турнира в Торонто.

Мачът започна лошо за шампиона от "Уимбълдън", който загуби първите три гейма за по-малко от шест минути и скоро отстъпи първия сет на полския си съперник. Алкарас допусна пробив и на старта на втория сет, но изравни моментално за 1:1 и по-късно взе тайбрека за изравняване.

Алкарас изправи публиката на крака в седмия гейм на последния сет, който спечели с красив форхенд по диагонал за 5:2. Той обаче пропиля два мачбола на собствен сервис и допусна последователни пробиви, за да върне Хуркач в двубоя.

Полякът спечели четвърти пореден гейм и дръпна с 6:5, но Алкарас стигна до нов тайбрек и го спечели с три загубени разигравания.

Така испанецът записа 14-а поредна победа и ще преследва следващата си на четвъртфиналите срещу американеца Тони Пол.

Малко след края на двубоя британецът Анди Мъри обяви, че няма да излезе за мача си срещу италианеца Яник Синер заради травма, пише БТА.