0

Париж, Пламен Вълков, наш пратеник

Американците Раджийв Рам и Остин Крайчик спряха победния ход на Рафаел Надал и Карлос Алкарас в турнира по тенис на двойки на олимпиадата в Париж. Поставените под №4 янки спечелиха на четвъртфинала с с 6:2, 6:4 срещу испанските любимци на домакините.

В откриващия сет Рам и Крайчик направиха два пробива, а във втория - един, но при 4:3 и вкрайна сметка си взеха мача за 99 минути. За място в Топ 4 американците ще играят срещу Томаш Махач и Адам Павлашек (Чехия), които победиха с 3:6, 6:1, 10-5 Кевин Кравиец/Тим Пюц (Германия).

За Надал, който носеше огъня на откриването, олимпиадата приключи, а Алкарас продължава на сингъл.

До Топ 8 достигнаха й австралийците Джон Пиърс/Матю Ебдън. Те победиха Доминик Кьопфер/Ян-Ленард Щруф (Германия) със 7:6 (2), 7:6 (4).

Поставените под №1 при дамите американки Коко Гоф и Джесика Пегула загубиха изненадващо с 6:2, 4:6, 5-10 от чехкините Линда Носкова/Каролина Мухова. Гоф отпадна и от надпреварата при смесените двойки. Тя и Тейлър Фриц бяха поставени под №3, но загубиха на четвъртфиналите от Феликс Оже-Алиасим и Габриела Дабровски (Канада) с 6:7(2), 6:3, 8-10. На сингъл Гоф падна след голям скандал от Дона Векич. Хърватката победи снощи Марта Костюк (Укр) с 6:4, 2:6, 7:6 (8) и продължава напред. На полуфиналите Векич ще играе с Анна Каролина Шмидова (Словакия), която срази шампионката от "Уимбълдън" Барбора Крейчикова (Чех) с 6:4, 6:2. В другия полуфинал ще играят Ига Швьонтек (Пол) и Цинвън Чжън (Кит).