0

Н оа Лайлс завърши сезона в Диамантената лига по лека атлетика с феноменална победа в спринта на 200 метра за мъже, записвайки 13-ото най-добро време в историята с 19,52 секунди. Той записа постижението на стадион "Летцигрунд" в Цюрих, Швейцария, окуражаван от близо 25 хиляди души по трибуните.

Юсейн Болт в автор на четири от 13-те най-добри времена, включително на рекордното за 19,19 секунди. Лайлс спечели световната титла през юли с 19.31 секунди и падна цели седем пъти под 19,67 през лекоатлетическия сезон.

Канадецът Арън Браун завърши втори с 20,02 секунди, а Александър Огандо от Домениканската република остана на трета позиция със същото време.

При дамите триумфира Шерика Джаксън от Ямайка с 21,80 секунди. Втора е американката Гейбриъл Томас с 22,38 секунди, а нейната сънародничка Тамара Кларк спечели третата позиция с 22,42.

Шели-Ан Фрейзър-Прайс спечели на 100 метра за жени във финалния кръг на Диамантената лига и записа пета победа за сезона. Ямайската спринтьорка пресече линията за 10,65 секунди и взе реванш от сънародничката си Шерика Джаксън за загубения финал в Брюксел по-рано през месеца. Сребърната медалистка завърши за 10,81 секунди, а Мари-Жозе Та Лу от Кот Д'Ивоар остана трета с 10,91.

С вчерашното бягане Фрейзър-Прайс стана първата жена в историята със седем спринта под 10,70 секунди в рамките на един сезон.

Американецът Трейвон Бромел пък спечели първия си трофей от Диамантената лига, след като завърши първи в спринта на 100 метра за мъже с време 9,94 секунди. Йохан Блейк от Ямайка остана втори с 10,05, а канадецът Арън Браун остана на стотна зад него.

Олимпийската вицешампионка Марилейди Паулино записа личен рекорд и спечели бягането на 400 метра с време 48,99 секунди, което е рекордно за годината. Кирани Джеймс пък бе първи при мъжете с 44,26 секунди и така завоюва трета титла от Диамантената лига след 2011 и 2015.

Световната шампионка Тоби Амюзън спечели бягането на 100 метра с препятствия с време 12,29 секунди и защити титлата си в дисциплината от миналата година. Грант Халоуей е шампион при мъжете на 110 метра с препятствия след победа с 13,02 секунди в Цюрих.

Норвежецът Якоб Ингебритсен пък свали три стотни от рекордното си време за сезона в бягането на 1500 метра за мъже и спечели титлата с 3:29,02 минути. Олимпийската златна медалистка Фейт Кипиегон бе първа на 1500 метра за жени с 4.00,44 минути.

Етиопката Веркуха Гетачев пък се възползва от грешка на Уинфред Яви от Бруней на последната бариера и спечели титлата на 3000 метра стипълчейс с време 9:03,57 минути.