0

Кайри Ървинг вкара 10 от своите 22 точки в четвъртата част при дебюта си за сезона за тима на Бруклин Нетс, който преодоля пасив от 19 точки и победи Индиана Пейсърс със 129:121 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

29-годишният Ървинг, който отказва да се ваксинира против коронавирус, пропусна първата част от сезона, но ще подсили Нетс за някои от гостуванията на отбора. Той не може да участва в домакинските срещи на Бруклин заради ваксинационните правила в щата Ню Йорк.

Баскетболистът игра 32 минути. Това беше първи мач за него след двубой номер 4 от полуфиналите на Източната конференция срещу Милуоки на 13 юни миналата година, когато той нарани глезена си.

Кевин Дюрант беше най-полезен за Нетс с 39 точки, 8 борби и 7 асистенции. Джеймс Хардън добави 18 точки, а ЛаМаркъс Олдридж вкара 13.

Индиана допусна шеста поредна загуба в първенството. Джоел Ембийд се отличи с 31 точки, а Сет Къри записа 20 точки и 12 асистенции за победата на Филаделфия над Орландо със 116:106.

Филаделфия увеличи победната си серия на пет мача. Коул Антъни, който не е играл от 23 декември насам и е пропуснал общо 14 мача този сезон поради контузия на десния глезен, реализира 26 точки и добави 7 асистенции за Орландо.

Боян Богданович записа личен рекорд за сезона от 36 точки и рекорд в кариерата си от 13 борби, а Руди Гей се отличи с 18 точки за успеха на Юта срещу Денвър със 115:109.

За Денвър Никола Йокич записа 64-и "трипъл-дабъл" в кариерата си, след като завърши с 26 точки, 21 борби и 11 асистенции.
Маями спечели срещу Портланд със 115:109 след 25 точки на Макс Стръс.

Далас нанесе осма загуба за сезона на Голдън Стeйт след 99:82. Лука Дончич записа 26 точки за четвъртия пореден успех на Маверикс.

По време на двубоя се проведе церемония по изваждането на употреба на номера на Дирк Новицки от Далас Маверикс.
Потникът с номер 41 с името на Новицки на гърба беше окачен над полето в зала "Америкън Еърлайнс Арина".

Торонто победи Милуоки със 117:111 след 33 точки, 5 борби и 6 асистенции на Паскал Сиакам.
Янис Антетокунбо пропусна срещата за Милуоки поради заболяване, но не КОВИД-19, а Крис Мидълтън реализира 25 точки.

Сан Антонио спечели срещу Бостън с 99:97. Дежонте Мъри се отличи с 22 точки, 12 асистенции и 9 борби при завърщаването си от КОВИД-19, след като пропусне пет срещи.

Джейсън Тейтъм се отличи с 19 точки и 8 борби също след завръщането си от протоколите, а Бостън допусна 10 загуба в 16 мача.

Шарлът победи Детройт със 140:111, Хюстън надделя над Вашингтон със 114:111, Минесота спечели срещу Оклахома Сити с 98:90, а Атланта постигна успех над Сакраменто със 108:102 в други срещи от НБА тази нощ.