0

С тилияна Николова завоюва титлата на финала на лента, а Боряна Калейн взе сребро на бухалки на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Така при жените България завършва с четири отличия - двe златни (за Стилияна) и двe сребърни (за Стилияна и Боряна), след като по-рано днес Николова взе злато на топка и сребро на обръч.

Калейн има шесто място на лента и две осми на обръч и на топка от днес.

Николова беше безапелационна на лента и вдигна цялата зала на крака с изпълнението си.

Тя получи 33.650 точки (16.500 трудност, 32.650 артистичност, 32.100 изпълнение) и стана шампионка. Така възпитаничката на Валентина Иванова завършва надпреварата с четири медала - два златни и два сребърни, след като вчера беше втора в многобоя.

Калейн изигра композицията си много добре, но в края допусна една грешка и съдиите й дадоха 31.000 точки. Така тя се нареди шеста в този финал.

Втора се класира Дария Атаманов (Израел) с 32.650 точки, а трета е Таисия Онофричук (Украйна) с 32.100.

На финала на бухалки Боряна Калейн игра стабилно и беше оценена с 33.900 точки (16.800 трудност; 8.650 артистичност; 8.450 изпълнение), което й донесе среброто. Така тя завършва състезанието с един златен и един сребърен медал.

Шампионка стана италианката София Рафаели с 34.350 точки, а с бронза се окичи Виктория Оноприенко (Украйна) с 33.000.
По-рано днес Стилияна Николова взе злато и сребро съответно на топка и на обръч.

Шампионката от вчерашния многобой Боряна Калейн остана осма и на двата уреда след допуснати грешки.

Ансамбълът на България спечели сребърен медал на три ленти и две топки на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, които вчера станаха трети в многобоя, изиграха отлично композицията си и получиха оценка 32.350 точки (17.200 трудност; 8.100 артистичност; 7.050 изпълнение).

Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева завършват надпреварата с две отличия - сребро на ленти и топки, бронз в многобоя и шесто място на пет обръча.

Шампион на ленти и топки е ансамбълът на Израел с 33.100 точки, а на трето място е Полша с 31.900 точки.

По-рано днес ансамбълът на България завърши на шесто място на финала с пет обръча на Световната купа в София.

Титлата на пет обръча спечели Израел след отлично изиграване и 38.850 точки, от които 22.400 за трудност. На второ място се класира Испания с 35.600 точки, а бронзовите отличия взе отборът на Мексико с 34.800 точки.

При ансамблите Израел завършва Световната купа с три златни отличия, след като стана шампион и в многобоя.

България спечели общо 8 медала в състезанието в "Арена София: 3 златни (Калейн в многобоя и Николова на топка и лента), 4 сребърни и 1 бронзов.