0

З ащитаващият титлата си Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс след убедителна победа над германеца Александър Зверев с 6:3, 6:1. Резултатът срещу съперника изглежда категоричен, а най-големият противник на испанеца на корта бе рояк разгневени пчели, които го накараха да бяга на сигурно място.

Заради инвазията мачът трябваше да бъде прекъснат за близо два часа, тъй като кортът и трибуните покрай него бяха превзети от рояци с пчели.

За щастие до инциденти не се стигна, но пък интрига в самия мач практически нямаше, тъй като Алкарас показа игра, която бе на много по-високо ниво от тази на Зверев.

В полуфиналите Алкарас ще играе с шампиона от Откритото първенство на Австралия Яник Синер, който по-рано през деня отстрани чеха Иржи Лехечка след 6:3, 6:3.

Към финалната четворка продължи и четвъртият в схемата Даниил Медведев. Руснакът се наложи със 7:5, 6:4 над датчанина Холгер Руне.

След края на мача пък Медведев и Руне влязоха в обяснителен режим помежду си, тъй като още в първия сет Руне уцели в тялото Медведев при игра при мрежата, а руснакът отговори със знак, че наблюдава действията на съперника си.

На полуфиналите Медведев ще срещне американеца Томи Пол, който се наложи с 6:2, 1:6, 6:3 над норвежеца Каспер Рууд.