0

Ч етири златни и един бронзов медал спечелиха българските състезатели във втория ден на Открития европейски шампионат по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения в Упсала (Шв).

Победителят на 100 м Александър Асенов прибави в актива си още две титли, след като триумфира в трибоя и на дълъг скок. В трибоя състезателят на Харалампи Георгиев и Бойка Петкова взе златото с 847 точки, а в дългия скок триумфира с 3,98 м.

Радена Ангелова пък доказа, че е най-бърза в Европа на 1500 м спортно ходене, след като спря хронометрите на 13:20,87 минути. Нашето момиче извоюва също бронз в трибоя с 468 точки и завърши на 4-то място в хвърлянето на копие с 10,39 м. С титла от Швеция ще се прибере и Боян Вандов, който е №1 на диск с 13,24 м. Спортистът от федерация Адаптирана физическа активност – България, с председател Слав Петков, завърши на призовото 6-о място на копие с 9,02 м. До момента в шампионата българските спортисти имат 5 титли и едно бронзово отличие.