0

Б алкан и ЦСКА ще определят вторият финалист в турнира за баскетболната купа на България при мъжете. Двата тима ще се изправят утре във втория полуфинал в столичната „Арена София“. Преди това Черноморец и Левски ще определят първият финалист.

В последния 1/4-финален мач днес Балкан (Ботевград) победи убедително състава на Ямбол с 97:66 (31:14, 24:17, 19:14, 23:21).

Ботевградчани започнаха много концентрирано и доминираха през целия мач. Още за първите 10 минути разликата премина 15 точки, като след началната четвърт Балкан водеше с 31:14. Във втората част разликата достигна цели 33 точки, а най-голямата в срещата бе 38 точки.

Пол Джаксън и Николаос Дипларос отбелязаха по 14 точки за победата на ботевградчани, а Денг Адел завърши с 11 точки и 8 борби.

За тима на Ямбол Трей Сампсън реализира 15 точки и 6 борби, а с 11 точки и 7 асистенции се отчете Иван Лилов.

Преди това ЦСКА се справи със Спартак Плевен с 82:63 (24:17, 13:14, 29:16, 16:16). „Червените“ държаха инициативата и водеха през целия мач, като след първите 10 минути резултатът бе 24:17. Таменанг Чо се разигра за ЦСКА след почивката и завърши като най-резултатен за успеха, оформяйки „дабъл-дабъл“ от 23 точки и 12 борби. Алекс Симеонов добави 16 точки и 6 борби.

За Спартак Плевен Семаджи Хейнс-Джоунс допринесе с 23 точки, 3 борби и 5 асистенции. Седариан Рейнс се включи с 14 точки и 5 борби.