Б алкан победи с 94:89 Локомотив Пловдив след продължение като домакин в "Арена Ботевград" във втората среща от финала в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.
Така съставът от Ботевград поведе с 2-0 победи в серията за титлата, в която се играе до три успеха от пет възможни мача. Следващият мач е в Пловдив на 30 май.

Локомотив започна мача по-добре и водеше с 28:19 след първата четвърт. Гостите увеличиха аванса си на 15 точки във втората, но Балкан направи силна серия и намали изоставането си само на точка. Локомотив продължаваше да води и в третата. В четвъртата гостите водеха с 10 точки и изглеждаше, че ще стигнат до успеха. Балкан обаче отговори със серия от 10 точки, завършена от тройка на Травис Макконико в заключителните секунди на редовното време за равенство – 81:81. Така двубоят влезе в продължение.

В него Балкан показа по-здрави нерви, а Константин Тошков реализира 7 поредни точки. „Зелените“ стигнаха до победата.

Тошков бе най-резултатен за Балкан с 24 точки, 3 борби и 4 асистенции. Травис Макконико реализира 23 точки и 5 борби, а Тадж Грийн допринесе за успеха с 14 точки и 16 борби. За Локомотив Пловдив Кхалил Милър се отличи с 26 точки и 18 борби, докато Кръстомир Михов завърши с 20 точки, 3 борби и 4 асистенции.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX