0

Ш ампионът Балкан (Ботевград) пропиля 18 точки аванс и допусна трета поредна загуба в Националната баскетболна лига за мъже. Играчите на Петър Златанович отстъпиха със 73:75 (15:20, 30:17, 20:16, 8:22) като гост на Академик (Пловдив) в среща от 11-ия кръг на първенството, въпреки че водеха с 65:47 малко преди края на третата четвърт.

Така пловдивските „студенти“ записаха трета победа в 11 мача от началото на кампанията и се отлепиха от дъното в класирането, като делят 9-ото място с тима Миньор 2015.

Балкан пък е с баланс от 6 успеха и 5 поражения и остава пети със 17 точки, колкото има и четвъртият Спартак (Плевен).

Кулминацията дойде в последните минути на последната четвъртина.  „Студентите“ първо успяха да намалят пасива си до само 3 точки при 67:70, а след тройка на Мартин Маринов изравниха до 73:73 59 секунди преди финалната сирена. Последва грешка на Димитър Димитров и след кош на Джерълд Лидел Академик стигна драматично до успеха със 75:73.

Най-резултатен за победата на Академик станаха Джъстин Маккол и Ренел Къмингс с по 14 точки.

За Балкан Димитър Димитров реализира 20 точки, а 10 добави новото попълнение Йордан Минчев.

Черноморец постигна 11-а поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии надиграха гостуващия Левски с 84:72 (21:18, 22:14, 24:19, 17:21) в среща и остават без поражение в шампионата след 11 мача.

Вицешампионите от Бургас нямаха никакви проблеми в мача, в който водеха през всичките 40 минути. На почивката те имаха аванс от 43:32, а през второто полувреме преднината им стигна до 20 точки разлика.

Ладериън Грифин се отличи за Черноморец с 21 точки. Христо Захариев добави 19, Травис МакКонико 11, а Шон Смит записа 10 точки, 11 борби и 8 асистенции.
За Левски Златин Георгиев завърши с 14 точки и 6 борби, Джон Флорвиъс - 13 и 8, а по 12 точки реализираха Димитър Маринчешки и Алън Арнет.

В София ЦСКА спечели срещу Берое (Стара Загора) с 99:86 (27:20, 29:25, 16:23, 27:18) и записа осма победа.

"Армейците" имат и три загуби, заемайки второ място във временното класиране, докато Берое са с четири успеха и седем поражения.

Георги Боянов се отличи с 22 точки и 8 борби за успеха. Брандън Йънг и Венцислав Петков добавиха по 20 точки.

За Берое Даръл Дейвис беше най-полезен с 33 точки, 8 борби и 6 асистенции. Карлос Пепин приключи с 24 точки и 8 борби.

Мачове от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Черноморец (Бургас) - Левски - 84:72 (21:18, 22:14, 24:19, 17:21);

ЦСКА - Берое (Стара Загора) - 99:86 (27:20, 29:25, 16:23, 27:18);

Академик (Пловдив) - Балкан (Ботевград) - 75:73 (20:15, 17:30, 16:20, 22:8)

в неделя:
Миньор 2015 (Перник) - Черно море Тича

в понеделник:
Ямбол - Шумен

от петък:
Спартак (Плевен) - Рилски спортист - 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение

8. Берое                11      4       7       904:943         15
9. Миньор 2015          10      4       6       749:856         14
10. Академик Пловдив    11      3       8       852:926         14
11. Шумен               10      3       7       827:859         13
12. Черно море Тича     10      3       7       770:853         13