0

С ветовната №1 при жените Ашли Барти се класира за финала на Откритото първенство на Австралия за първи път в кариерата си. Представителката на домакините постигна шестата си поредна двусетова победа в Мелбърн, след като на 1/2-финалите елиминира американката Медисън Кийс с 6:1, 6:3 за 64 минути на централния корт.
По този начин Барти влиза във финалната битка без загубен сет и с пасив само от 21 гейма в шестте се двубоя до този момент, като в спора за трофея ще се изправи срещу победителката от другия 1/2-финал, който противопоставя Ига Швьонтек (Полша) и Даниел Колинс (САЩ).

Барти пренаписа историята на австралийския тенис, превръщайки се в първата представителка на домакините от 42 години насам (за последно Уенди Търнбул), която достига до финала на първия турнир от Големия шлем за годината. Също така тя ще има шанса да стане първата австралийка от Крис О’Нийл през 1978-а насам, спечелила трофея от Australian Open.