0

О тборът на Академик (Пловдив) нанесе четвърта загуба на лидера в класирането Рилски спортист от началото на сезона в Националната баскетболна лига.

„Студентите“ победиха тима от Самоков с 87:83 (22:9, 20:20, 20:30, 25:24) като домакин в среща от 29-ия кръг на шампионата и по този начин спечелиха срещу този съперник за първи път от над 4 години насам.

С успеха тимът, воден от Йордан Янков, постигна четвърта поредна победа и затвърди осмата си позиция в класирането с 36 точки в своя актив, с 3 повече от деветия БК Ямбол. Рилски спортист остава на върха с баланс от 23 победи, 4 загуби и 50 точки.

Най-резултатен за победителите стана Васил Бачев с 25 точки, включително рекордните за него през сезона 6 тройки, Евгени Хаджирусев добави 19 точки, а Тайлър Криймър завърши с „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 12 борби.
За Рилски спортист Чавдар Костов реализира 18 точки, а 15 вкара Димаджо Уигинс.

В следващия кръг Академик ще пътува до Плевен за сблъсък с местния Спартак, докато за Рилски спортист предстои визита на БК Ямбол.