0

Б аскетболният национал Емил Стоилов игра за своя клубен тим Менорка, който победи като гост Оуренсе със 66:61 (13:16, 19:8, 17:11, 17:26) в мач от 19-ия кръг на втора дивизия в първенството на Испания по баскетбол за мъже - LEB Orо. Менорка има 7 успеха и 12 поражения от началото на кампанията, заемайки 14-о място във временното класиране.

Стоилов беше титуляр и записа 3 точки и 4 борби за 14:30 минути на игрището. От неговите съотборници Том Дигбю реализира 26 точки, а за Оуренсе 18 точки вкара Джъстин Търнър.

В друга среща от първенството тимът на Мелия загуби гостуването си на Фуенлабрада със 74:93 (25:27,13:17, 25:24, 11:25). Отборът е на 13-а позиция в подреждането с баланс 7-12. Симеон Лепичев беше в стартовата петица и се отчете със 7 точки, 7 борби и 1 чадър за 18:30 минути. В следващия кръг Менорка ще бъде домакин на Естудиантес на 11 февруари, а Мелия ще приеме Овиедо два дни по-рано.