0

С ловенецът Тадей Погачар спечели шестия етап от колоездачната обиколка на Франция Тур дьо Франс с дължина от 144.9 км от Тарб до Котре-Камбаск.

Словенецът финишира първи с време 3:54.27 минути, като пречупи с отчаяна атака в последните 3 км големия си съперник Йонас Вингегор от Дания, който завърши втори в етапа и оглави генералното класиране.

Словенецът, който загуби от Вингегор в първия планински етап в сряда, удържа на атаката на своя съперник край връх Турмале и се откъсна преди последното изкачване на Котре-Камбаск и пресече финалната линия първи с преднина от 24 секунди пред датчанина.

Досегашният водач в генералното класиране - австралиецът Джай Хиндли, отпадна физически преди връх Турмале и остави Погачар и Вингегор да се борят за етапната победа.
Трети в етапа завърши Тобиас Йоханесен от Норвегия на 1:22 минута след победителя.

В генералното класиране Вингегор води с общо време 26:10.44 часа, следван от Погачар на 25 секунди и Хиндли на 1:34 минута.