0

Е ди Пенев и Йордан Александров спечелиха първите места в състезанията на земя и на успоредка в първия етап  от Европейската онлайн купа по спортна гимнастика за мъже. В надпреварата  участваха  45 гимнастички от 14 държави. Състезателите играха в собствените си зали в новаторски дигитален състезателен формат.

На земя Еди Пенев представи силно съчетанието си и с оценка от 14.266 точки безапелационно зае първото място.

В изпълненията на успоредка Йордан Александров също показа класа и след страхотно изпълнение беше оценен с 14.300 точки, което му осигури първата позиция. Другият българин на този уред Божидар Златанов направи грешка при приземяването и с 13.333 точки се нареди на шести.

Александров записа още едно престижно класиране. На висилка гимнастикът се класира трети с 13.333 точки.

България имаше и представители в надпреварата на кон с гривни. С оценка 13.300 точки Райън Радков се класира седми, а след грешка Теодор Трифонов е 21-и с 11.233 точки.

Призьорите получиха парични премии – за първо място 400 евро, за второ 200 евро и за трето място 100 евро.