0

Х ебър победи лесно с 3:0 (25:19, 25:18, 25:14) Славия в двубой от 12-ия кръг в шампионата на България по волейбол при мъжете. Шампионите не срещнаха никакви трудности срещу "белите" в зала "Васил Левски", въпреки че старши треньорът Камило Плачи беше дал почивка на някои от титулярите, отбеляза БТА.

Двубоят продължи малко повече от един час, а най-резултатен за "тигрите" стана Пламен Шекерджиев със 17 точки. Бившият национал Тодор Алексиев добави още 15 точки.

За столичани с по 8 точки завършиха Божидар Георгиев и Виктор Бодуров.

Преди шест дни пазарджиклии спечелиха купата на България за четвърти път в своята история, а по-рано през настоящата седмица приключиха участието си в Шампионската лига.

Хебър е начело в класирането в Суперлигата с 29 точки след 10 победи и само 2 поражения, докато Славия заема 12-та позиция със само един успех от 12 срещи.

В същия кръг ЦСКА победи с 3:1 (25:19, 25:18, 25:27, 25:22) като гост Добруджа 07. "Червените" наложиха волята си, като в първите две части имаха явно превъзходство в зала "Добротица".

В третия и четвъртия гейм срещата придоби доста по-равностоен характер. Домакините намериха начин да намалят изоставането си след 25:27, въпреки че възпитаниците на Александър Попов отразиха два геймбола. В четвъртата част на мача ЦСКА показа характер и обърна резултата от 2:7 в началните моменти и 18:21 до 25:22.
Столичани са на второ място в класирането до момента, на точка зад лидера и шампион Хебър. Добруджа 07 е на 11-та позиция.

В друга среща от кръга Черно море се наложи у дома с 3:1 (25:12, 23:25, 25:21, 25:17) срещу Марек Юнион-Ивкони.

В неделя е срещата Монтана-Левски София, а в понеделник Берое 2016 приема Дея спорт.