0

С ветовният номер 1 в тениса Новак Джокович изигра труден мач на старта на "Ролан Гарос", като се наложи над французина Пиер-Юг Ербер (142-ри в света) с 6:4, 7:6 (3), 6:4 за 2 часа и 31 минути.

"Можеше да играя по-добре, особено при ретурите, но браво на него за добрия сервис", коментира сърбинът след мача. "Беше победа в три сета, което е важно за момента.

Чувствам се по-добре от последните седмици. Бях солиден, концентриран. Доволен съм от духа си", каза още 37-годишният Джокович.

Във втория кръг Джокович, който защитава титлата си в Париж, ще срещне испанеца Роберто Карбайес, който е 63-и в света.

Александър Бублик от Казахстан постигна чиста победа над друг французин - Грегоар Барер, с 6:4, 7:5, 6:3. В следващата фаза Бублик ще има далеч по-трудна задача срещу германеца Ян-Ленард Щруф.
Още един представител на домакините отпадна и това е опитният Адриан Манарино. Той бе победен от италианеца Джулио Дзепиери след 4:6, 6:2, 6:1, 6:2.

Във втория кръг Дзепиери ще се изправи срещу австралиеца Танасис Кокинакис, който надигра на старта сънародника си Алексей Попирин.

Четвъртфиналистът от последните две издания на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете Холгер Руне започна с победа участието си.

На корт "Сюзан Ланглен" поставеният под номер 13 в схемата Руне победи с 6:4, 6:4, 6:4 британеца Даниел Евънс.

Мачът се оказа по-лесен от очакваното за датчанина, който постигна 44 печеливши удара срещу само 21 за Евънс. Руне реализира по един пробив в първия и втория сет на мача, които му бяха достатъчни, а единствено в третия сет трябваше да прави обрат, наваксвайки изоставане от 2:4 гейма.

Във втория кръг Руне ще има за съперник италианеца Фабио Коболи, който преодоля сръбския квалификант Хамад Меджедович след 6:2, 6:3, 6:7(2), 6:3.

Американецът Тейлър Фриц също продължава към втория кръг. Той трябваше да прави обрат срещу аржентинеца Федерико Кория, но стигна до успеха с 2:6, 6:1, 6:2, 6:1.

Следващият противник на Фриц е сръбският ветеран Душан Лайович.

С експресна победа на "Ролан Гарос" тръгна номер 11 в световната ранглиста Алекс де Минор. Австралиецът отстрани американеца Алекс Микелсен след 6:1, 6:0, 6:2 за час и 51 минути.

Във втория кръг Де Минор ще играе с испанеца Хауме Мунар, който се наложи в четири сета над сънародника си Роберто Баутиста Агут.

Бронзовият медалист от Олимпийските игри в Токио Пабло Кареньо-Буста направи завръщането си на корта след 7-месечна пауза.

Силите на испанеца обаче стигнаха за само един сет срещу номер 31 в схемата на турнира Мариано Навоне. Аржентинецът, който е дебютант в основната схема на турнирите от Големия шлем, спечели с 5:7, 6:1, 6:3, 6:0 след 2 часа и 50 минути на корта. Във втория кръг Навоне ще се изправи срещу чеха Томаш Махач.