0

В иктория Томова, първата ракета на България при жените, приключи участието си на четвъртфиналите на турнира от сериите WTA 500 в Сеул, след като загуби от 27-ата в света Вероника Кудерметова с 5:7, 3:6.

Срещата продължи 1 час и 52 минути.

Мачът започна с равностойна игра, като Томова пропусна три брейк пойнта в шестия гейм на първия сет.

Въпреки че българката успя да изравни след първоначален пробив на Кудерметова, рускинята успя да си върне инициативата.

След нова размяна на пробиви, Кудерметова, която е бивша №9 в света, взе решаващия 11-ти гейм и затвори сета със 7:5.

Вторият сет започна с проблеми за Томова, която допусна два пробива. Въпреки че имаше шансове да се върне в играта при 2:3, пропуснатите възможности за брейк се оказаха ключови, а Кудерметова запази контрола, за да затвори мача с 6:3.

Българката показа борбен дух, но не успя да се справи с агресивната игра на Кудерметова, която продължава към полуфиналите на турнира.