0

Н икола Цолов получи проблеми на старта и завърши на 14-о място първото си състезание от Формула 4, шампионат на Испания, в Алгарве, Португалия.
Българският пилот на Кампос Рейсинг, който даде най-добри времена в петъчните тренировки и съботната квалификация, блокира автомобила си на старта и потегли към края на първата обиколка. Той обаче преодоля цели 16 болида по пътя си към 14-ото място и най-вероятно щеше да спечели, ако не бе проблемът в началото.

Цолов бе най-бърз в два от трите сектора в Алгарве и записа категорично най-добрата обиколка с 1:45,977 минути, което е с над три десети по-бързо темпо от това на победителя в първото състезание.

Днес начело завърши съотборникът на Цолов - Хю Бартър (Австралия). Той изпревари с 0,455 секунди Танасапол Интрапувасак (Тайланд, МП Моторспорт) и с над две секунди Тимек Кучарчик (Полша, МП Моторспорт).
Цолов е класиран начело и за втория старт утре от 12:55 часа българско време. Третото състезание е насрочено за 17:15 ч., отново в неделя.