0

Б остън Селтикс продължава да впечатлява. Тимът постигна нова победа от началото на редовния сезон в НБА. Този път жертва стана Торонто Рапторс, но драмата бе пълна, след като Селтикс спечели 106:104 като гост. Бостън е на върха в цялата Източна конференция с 35 победи и само 12 загуби. Джейлън Браун наниза 27 точки за гостите, които отбелязаха днес девети пореден успех. Резервите Грант Уилямс и Малкълм Брогдън вкараха съответно 25 и 23 точки, а Пейтън Причард наниза всичките си 12 пункта в срещата в четвъртия период от мача.

Гостите бяха без Джейсън Тейтъм, изкълчил китката си, докато домакините от Торонто играха без Фред Ван Флийт заради удар в ребрата. А по време на самата среща Селтикс бяха принудени да извадят Маркъс Смарт, който обърна глезена, и Роберт Уилямс Трети, неизлязъл за второто полувреме. За Раптърс, които са последни в Атлантическата дивизия, Паскал Сиакам отбеляза 29 точки, взе 9 борби и подаде 10 асистенции. Гари Трент-джуниър остана с 22.

Иначе Кливланд Кавалиърс се наложи над Милуоки Бъкс със 114:102 с 38 точки на Иван Мобли, негов личен рекорд в кариерата. За победителите се включи силно и Дарайън Гарланд с 21 точки и 10 подавания.