0

Б радатият змей Джеймс Хардън забоде 39 точки и добави 15 асистенции, за да поведе Бруклин Нетс към успех със 124:108 над Лос Анджелис Клипърс.

Пати Милс добави 18 точки при шест тройки, е Нетс, които играха без Кевин Дюрант (коронавирус протоколи), спечели за шести път в седем мача. Ник Клакстън също имаше 18 точки за успеха.

Маркъс Морис-старши отбеляза 24 точки за Лос Анджелис Клипърс, след като пропусна предишния четири игри.

Джа Морант отбеляза 33 точки, включително добавка при оставащи 0,5 секунди до финалната сирена, а Дезмънд Бейн наниза рекордните в кариерата си 32 точки, за да може Мемфис да стигне до драматичен успех като гост на Финикс със 114:113.

Стивън Адамс наниза 13 точки и 16 борби, а Джарен Джаксън-младши добави 11 точки за победителите, които водеха с цели 18 в края на третата четвърт.

Девин Букър отбеляза 30 точки, за да изведе Финикс напред за 113:112 с оставащи 5,1 секунди. След като Морант отбеляза решителния кош в мача, а Микал Бриджис пропусна да донесе нов обрат на Сънс в последната секунда.

Камерън Джонсън завърши с 19 точки за Финикс, които останаха без титулярите си Деандре Айтън и Джей Краудър, като и двамата пропуснаха мача заради коронавирус.

Демар ДеРозан, Зак Лавин и Никола Вучевич комбинираха за 89 точки при победата на Чикаго със 130:118 над Атланта.
ДеРозан отбеляза 35 пункта и направи 10 асистенции. Лавин наниза 30 точки и също бе с 10 асистенции, а Вучевич натрупа 24 точки и 17 борби.

Атланта получи добри новини минути преди първата сирена, когато стана ясно, че водещият реализатор на тима Трей Йънг е получил разрешение да играе, след като пропусна три мача. Той отбеляза 29 точки и направи 9 асистенции.

Кристапс Порзингис избухна с рекордните си за сезона 34 точки, а Далас победи със 132:117 Портланд, въпреки че бе без звездата си Лука Дончич.

Дуайт Пауъл помогна с 22 точки за успеха на Маверикс, които сложиха край на поредица от две загуби.
Деймиън Лилард отбеляза 26 точки, но Портланд загуби за девети път в 11 мача.