0

Т алантливата българска шахматистка Белослава Кръстева постигна ценна победа в деветия кръг на Световното първенство за жени до 20 г по класически шахмат в Мексико. С белите фигури нашето момите надви на 69-ия ход кубинката Роксанхел Обрехон Гарсия, която също като нея имаше 6,5 т, но заемаше третото място. В същото време лидерката Кариса Ип (САЩ) загуби с черните от китайката Миаои Лу на 46-ия ход. Така 2 кръга преди края на световното лидер в класирането вече е Белослава Кръстева със 7,5 т, пред Ип със 7 и Лу също със 7. В 10-ия кръг Кръстева ще играе с Лу. Световният шампионат в Мексико за жени до 20 години се провежда в 11 кръга по швейцарската система, като в надпреварата участват 78 състезателки. Надпреварата завършва на 1 октомври.