0

Н ационалът по тенис Димитър Кузманов се класира за финала на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро. Кузманов надделя над Алекс Молчан с категоричното 6:0, 6:1 за 65 минути, след като не даде нито една възможност за пробив на противника си.

С успеха 29-годишният пловдивчанин си осигури 9415 евро и 60 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 223-ото място, но с победата си днес той си гарантира завръщане сред първите 200 от понеделник.а

Мачът премина при пълно превъзходство в полза на българина, който спечели при петия си мачбол.

Представителят на домакините успя да спечели само един гейм във втория сет при собствен начален удар.

На финала утре Димитър Кузманов ще се изправи срещу Виталий Сачко. Украинецът, който заема 266-то място в класацията на АТП, победи с 6:4, 7:5 чилиеца Томас Бариос Вера. В кариерата си Мико има спечелена само една титла от Чалънджър и тя е от турнира в Барселона през 2021 г.