0

Б руклин навакса 28 точки пасив и стигна до победата над Ню Йорк Никс със 111:106. Новобранецът Кам Томас завърши с 21 точки, 16 от които вкара в последната четвърт. Сет Къри добави 20 точки, а Андре Дръмънд се отличи с 19 борби за успеха на Бруклин.

Джулиъс Рандъл завърши с 31 точки и 10 борби за Никс.

Тройка със сирената на Монте Морис донесе победата на Денвър над Голдън Стейт със 117:116. Звездата на Голдън Стейт Стеф Къри реализира 5,6 секунди преди края, но в сетния миг Морис върна коша и донесе победата на Денвър.

Стеф Къри завърши с 25 точки за Уориърс, а най-полезен за победителите бе Никола Йокич с "дабъл-дабъл" - 35 точки и 17 борби.

Лидерът в редовния сезон Финикс постигна седма поредна победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада след успех над Хюстън със 124:121. Девин Букър вкара 24 точки, а Деандре Ейтън добави 23 за успеха на слънцата". Финикс е начело в лигата с 48 победи и 10 загуби преди паузата за Мача на звездите.

Денис Шрьодер бе най-резултатен за Хюстън с 23 точки, но това не бе достатъчно и тимът допусна шесто поредно поражение.

ЛеБрон Джеймс вкара 33 точки за победата на Лос Анджелис Лейкърс над Юта със 106:101. Джейс отбеляза 15 точки в последната четвърт и  поведе Лейкърс към обрат, след като тимът изоставаше с осем точки в средата на четвъртата част. "Езерняците" прекъснаха серия от три поредни загуби.

Донован Мичъл се отличи за Юта с 37 точки, включително пет тройки.

Джа Морант изравни рекорда в кариерата си с 44 точки за Мемфис, но това не стигна на тима при загубата от Портланд със 119:123. Мемфис е трети в класирането на редовния сезон, а поражението от Портланд прекъсна серията от шест поредни победи на тима.

Юсуф Нуркич помогна за четвъртия пореден успех на Портланд с 32 точки и 8 борби, а Анфърни Саймънс добави 31 точки и 6 асистенции.

Детройт прекъсна серия от осем поредни загуби с успех над Бостън със 112:111. Джерами Грант вкара победния кош и завърши с 24 точки за успеха на Пистънс.

За Бостън се отличи Джейлън Браун с 31 точки, но този път усилията му не бяха достатъчни и Селтикс прекъсна серията от девет поредни победи.

ДеМар ДеРозан наниза 38 точки за Чикаго и счупи рекорд в НБА на легендарния Уилт Чембърлейн при победата над Сакраменто със 125:118. ДеРозан е първият играч в НБА, който бележи 35+ точки и има 50 процента и повече успеваемост в стрелбата към коша в седем поредни мача. Чембърлейн постига това на два пъти в шест поредни мача през сезони 1960/61 и 1962/63.

Коби Уайт вкара рекордните си за сезона 31 точки за "биковете".