0

Н ационалките по волейбол се класираха за четвъртфиналите на Евроволей 2023, след инфарктна победа над Словакия с 3:2 (16:25, 17:25, 25:19 25:20, 15:9). Осминафиналният мач се игра във Флоренция. С тази си победа лъвиците продължават да градят облика си и да израстват.
На 1/4-финала на шампионата нашите ще срещнат състава на Нидерландия, който се наложи над Швейцария с 3:0 гейма. Двубоят е във вторник, 29 август, от 19:00 часа.

Мачът със Словакия мина пред две различни части. Първи два слаби гейма за нашите след което коренна промяна и възход за крайното 3:2.

В тайбрека добрата игра на тима ни продължи и нашите отбелязаха страхотно начало 4-0. Те продължиха да мачкат съперника, като не му дадоха никакви шансове за изява. Поведоха с 13:6 и поставиха Словакия на колене, като победата дойде бързо след 15:9. Най-добър реализатор за България бе Радостина Маринова с 21 точки (1 ас, 2 блока). След нея се наредиха Мира Тодорова с 11 точки (4 блока) и Елена Бечева с 8 точки (1 блок).

„Много съм щастлива. В началото имахме трудности. Но в третия гейм дадохме всичко. Знаехме, че можем и искахме да спечелим. Постигнахме победата. Затова съм много горда с нашия отбор. Срещу Нидерландия ще дадем всичко от себе си. Имаме малко време да се подготвим, ще видим какво ще се случи“, коментира Радостина Маринова след победата.