0

Ш ест медала спечелиха българите от най-голямото състезание за спортисти със синдром на Даун TRISOME GAMES 2024, което се проведе в турския курорт Анталия.

С две титли се завръща Александър Асенов, който победи в трибоя с 2299 точки (скок дължина - 3.93 м, тласкане на гюле – 8 м, 100 м – 15.33 сек.) и на скок дължина с 4.26 м. Александър се окичи и с бронз в бягането на 100 м с 15.33 сек.

Александър Асенов донесе две титли.

Федерация по адаптирана физическа активност

Две отличия заслужи и Радена Ангелова, която извоюва златото на 100 м с време 17.67 сек. и бронз в трибоя с 2010 т. (скок дължина - 3.09 м, гюле – 5.44 м, 100 м – 17.67 сек.).

Александър Александров донесе бронз в кат. 66 кг на турнира по джудо. В спортната гимнастика възпитаниците на Даниел Алексиев и Иван Цветков влязоха във финалите на всички уреди. Емилиян Костадинов е 4-ти на успоредка, шести на земя, халки, прескок и е осми на кон с гривни. Рамонола Сикандер се класира пети във финала на земя, шести на прескок, седми на кон с гривни и осми на успоредка. Пламен Грозданов записа шесто място на висилка. В турнира по художествена гимнастика Василена Богданова се нареди 4-та във финала на бухалки и пета на топка. Диляна Попова е седма на с бухалки и осма на топка.

В игрите, които са с ранг на олимпиада за спортистите с Даун, участваха над 1000 състезатели от 35 държави.