0

А лександър Асенов спечели първия медал за България на световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания, което се провежда във Франция.

Българинът се нареди на второ място в трибоя с актив от 823 точки. Асенов спечели първите места в две от трите дисциплини – спринта на 60 метра с време 8,67 сек. и тласкането на гюле с 8,07 м. В сектора за скок дължина Александър завърши втори с резултат от 3,05 м.

Шампионската титла стана притежание на Николас Вирапин (Франция) със сбор от 874 точки. Трети с 503 точки се нареди отново представител на домакините Люка Трандейен.

Призьорите бяха наградени от Бриджит Макрон, съпруга на 25-ия президент на Франция Еманюел Макрон.