0

О сем медала (три златни, три сребърни и два бронзови) спечелиха българските състезателки на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика, който завърши тази вечер в столицата.

Шампионката в многобоя Стилияна Николова стана първа на финала на обръч с 31.300 точки и първа на бухалки с 31.800 точки.

Боряна Калейн е втора на обръч с 29.750 точки, както и бронзова медалистка на топка с 27.300 точки и на лента с 26.950 точки. Тя завоюва сребърно отличие в многобоя вчера.

Ева Брезалиева взе златото на лента с 32.200 точки и сребро на топка с 27.500 точки, а Магдалена Миневска стана втора на бухалки с 30.050 точки.

На топка победителка е Лидия Яковлева (Австралия) с 28.850 точки, която стана втора на лента и трета на обръч и на бухалки.

Четири медала (два сребърни и два бронзови) спечелиха българските представителки при девойките. След среброто в многобоя на Елвира Краснобаева, днес грациите взеха още три медала - Дара Стоянова е втора на бухалки, а Никол Тодорова спечели две бронзови отличия на обръч и лента.

Така равносметката на България от турнира е общо 14 отличия - 10 при жените и 4 при девойките в многобоя и финалите.

От 8 до 10 април София ще бъде домакин на кръг от Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец".