0

К апитанът на волейболните ни национали Цветан Соколов и тимът на Динамо (Москва) останаха със сребърните медали в турнира за Купата на Русия. Воденият от Константин Брянский отбор отстъпи на най-титулования клуб Зенит (Казан) с 0:3 (18:25, 19:25, 23:25) в големия финал на надпреварата, изигран в Ледения дворец в Санкт Петербург.

За казанци това бе 11-и финал в историята, като спечели 10-и трофей.

Московчани пък загубиха шести финал, а във витрината си имат три Купи - от 2006, 2008 и 2020 г.
Двата тима се изправиха един срещу друг за трети път на финал - през 2004 и 2007 г., като зенитци надделяват с 3:0 и 3:2 гейма, пише bgvolleyball.com.

В първенството този сезон Динамо постигна труден успех над съперника в шестия кръг, като го повали в пет гейма, и то като гост.

Цецо Соколов бе най-резултатен за тима си, като се разписа с 10 точки (1 ас, 1 блокада) и бе единственият с двуцифрен актив. 9 точки добави Ярослав Подлесних (2 аса). За съперника Дмитрий Волков бе над всички с 14 точки (2 аса, 2 блокади), 11 точки реализира Максим Михайлов (1 блокада).