0

А лександър Зверев приключи участието си в домашния турнир по тенис в Мюнхен от сериите ATP 250. Световният номер 16 отстъпи пред австралиецът Кристофър О’Конъл с 6:7, 4:6 в двубой, продължил близо два часа.

Първият сет бе изключително оспорван, като двамата тенисисти постигнаха по един пробив срещу своя опонент. В тайбрека О’Конъл се наложи със 7:2 точки и така спечели първия сет.

Във втория сет Зверев бе пробит в петия гейм, като О’Конъл поведе с 3:2. Германецът достигна до 4:4 след пробив, но не успя да го затвърди и загуби.

О’Конъл ще се изправи срещу Флавио Коболи, който победи с 6:3, 3:6, 6:3 друг германец - Оскар Оте.

Датчанинът Холгер Руне пък започна с победа защитата на титлата си. Поставеният под номер 1 в схемата Руне се справи с 6:3, 6:4 с участващия с "уайлд кард" германец Яник Ханфман за час и 25 минути. Въпреки студеното време в Мюнхен, Руне показа игра на много добро ниво и на три пъти проби подаването на Ханфман.

В четвъртфиналите Руне ще срещне чилиеца Кристиан Гарин, който спечели с 6:3, 7:6(3) срещу италианеца Лоренцо Сонего.

Последният немски представител - Даниел Алтмайер, загуби с 6:4, 6:7(2), 2:6 от руснака Аслан Карацев в мач от първия кръг, който бе забавен заради дъжда над Мюнхен в сряда