0

З ак Лавайн бе най-резултатен с 39 точки, а Демар Дерозан добави 23, за да изведат Чикаго Булс до успех със 109:105 при гостуването срещу Торонто Раптърс в мач от Източната конференция на НБА.

Чикаго ще играе решителен мач с Маями Хийт в петък, а победителят ще се класира за първия кръг на плейофите, където съперник ще бъде Милуоки Бъкс.

„Биковете“ преодоляха пасив от 19 точки през третата четвърт срещу Раптърс. Тройката на Патрик Бевърли при оставащи 5:07 минути изведе Булс напред с 96:93 – преднина, която те задържаха до края.

Звездата на Торонто Паскал Сиакам наниза 32 точки за Раптърс, които получиха дабъл-дабъл от Фред ВанВлийт (26 точки, 12 борби) и Скоти Барнс (19 точки, 10 борби).

Чикаго спечели всичките си мачове срещу Маями в редовния сезон, като всеки двубой беше решен с поне осем точки разлика.

Джош Гиди записа 31 точки, 10 асистенции и 9 борби и Оклахома Сити Тъндър остана в борбата за място в плейофите на Западната конференция, като отбеляза победа със 123:118 над домакина Ню Орлиънс Пеликанс.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе над всички с 32 точки и Лугуенц Дорт добави 27 за Тъндър, който ще гостува на Минесота Тимбъруулвс в петък вечер. Победителят ще бъде номер 8 в схемата на Запад и се изправят срещу поставените на първо място Денвър Нъгетс в първия кръг на плейофи.

Брандън Инграм записа 30 точки, седем асистенции и шест борби за Ню Орлиънс, пише БТА.