0

О тборът на Черноморец (Бургас) продължава победната си серия в Националната баскетболна лига за мъже. Играчите на старши треньора Васил Евтимов надделяха над Академик (Пловдив) със 79:66 (22:18, 14:19, 21:16, 22:13) като гост в среща от 9-ия кръг на шампионата и по този начин записаха девети пореден успех от началото на сезона.

Черноморец продължава да бъде единственият непобеден състав в първенството и води в класирането с перфектен баланс от 9 победи в 9 мача. Академик пък записа седмо поражение през кампанията.

Най-резултатен за победата на Черноморец стана Ладариен Грифин с 20 точки, а 17 добави капитанът на тима Христо Захариев

За домакините новото попълнение Ренел Къмингс реализира 17 точки.

Отборът на ЦСКА се наложи над Шумен с 90:72 (15:22, 21:20, 36:17, 18:13) като домакин в София в мач от деветия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

След шестата си победа в първенството „червените“ заемат второ място във временното класиране, като имат и три загуби, а съставът на Шумен допусна трето поредно и общо шесто поражение.

Гостите взеха аванс от 7 точки в края на оспорваната първа част – 22:15 и задържаха водачеството до почивката, която дойде при 42:36 в тяхна полза.

Баскетболистите на ЦСКА влязоха доста по-мобилизирано след паузата и отбелязаха 36 в третата четвърт срещу 17 за Шумен, осъществявайки обрат до 72:59 в своя полза преди четвъртата част. До края „червените“ вдигнаха разликата до 18 точки.

Най-резултатен за домакините бе американецът с български паспорт Брандън Йънг с 25 точки и 7 асистенции, а за Шумен Дейвид Ролинс се отчете с 23 точки, 4 борби и 8 асистенции.

Спартак Плевен постигна втора поредна победа в НБЛ, след като преодоля Левски с 83:68 (16:14, 22:18, 17:22, 28:14) като домакин и вече има актив от пет успеха от девет срещи.
За „сините“ поражението бе четвърто поредно и общо пето за сезона.

Станимир Маринов се отличи с 24 точки, 5 борби и 5 асистенции за Спартак Плевен, докато за Левски по 14 точки отбелязаха Златин Георгиев и Джон Флорвиъс.

Съставът на Берое поднесе изненадата на кръга, побеждавайки Балкан със 75:74 (21:15, 20:15, 14:24, 20:20) като домакин в Стара Загора. Поражението бе второ в последните три мача на шампионите и общо трето от девет кръга до момента. Берое се пребори за четвъртия си успех в първенството.

Домакините превъзхождаха ботевградчани до почивката и имаха аванс от 41:30 след 20 минути игра. Състезателите на Балкан наваксаха 10 точки от пасива си в третия период до 54:55, но не успяха да измъкнат победата в заключителните моменти.

Рилски спортист се справи в Самоков с Черно море Тича със 79:60 (11:18, 22:11, 23:14, 23:17), записвайки втори пореден и общо пети успех в шампионата. Варненци претърпяха седма загуба от началото на сезона след като в предишните си две срещи се бяха поздравили с победи.

Алекс Симеонов допринесе за победата на самоковци с „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 11 борби, а Къртис Джоунс вкара 16 точки за Черно море Тича.

Ямбол постигна пета победа от деветте си срещи от началото на сезона, след като надигра Миньор 2015 със 77:69 (24:20, 23:13, 12:18, 18:18) като домакин в зала „Диана“. След двата поредни успеха в предишните мачове перничани трябваше да се примирят с шестата си загуба, като имат и три победи в актива.

Питър Кис бе най-резултатен за състава на Ямбол с 20 точки, 3 борби и 2 асистенции, а за гостите Данило Арнитович завърши с 14 точки и 9 борби.

Срещи от деветия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

ЦСКА – Шумен                      – 90:72 (15:22, 21:20, 36:17, 18:13)
Спартак Плевен – Левски           – 83:68 (16:14, 22:18, 17:22, 28:14)
Берое – Балкан                    – 75:74 (21:15, 20:15, 14:24, 20:20)
Рилски спортист – Черно море Тича – 79:60 (11:18, 22:11, 23:14, 23:17)
Ямбол – Миньор 2015               – 77:69 (24:20, 23:13, 12:18, 18:18)
Академик Пловдив – Черноморец     - 66:79 (18:22, 19:14, 16:21, 13:22)

9. Шумен             9   3  6  749:770   12
10. Миньор 2015      9   3  6  671:783   12
11. Академик Пловдив 9   2  7  690:760   11
12. Черно море Тича  9   2  7  680:766   11