0

Б ългарската волейболна звезда Цветан Соколов триумфира с шампионската титла на Русия по волейбол, след като неговият Динамо (Москва) се наложи с 3:2 гейма (26:24, 23:25, 25:20, 20:25, 15:9) над Локомотив (Новосибирск).

Това е четвърта титла за московското Динамо и втора поредна. Соколов имаше решаваща намеса за титлата в най-важните моменти. Треньор на Локомотив (Новосибирск) пък е бившият български национален треньор Πламен Константинов.

Цецо Соколов се разписа със 17 точки (2 блокади), като бе втори по резултатност за победителите. Ярослав Подлесних приключи с 19 точки (4 аса), Денис Богдан се отчете с 16 точки (1 ас).

За съперника Дражен Лубурич бе над всички с 26 точки (5 аса, 2 блокади), Джон Гордън Перин реализира 14 точки (1 ас, 1 блокада).