0

Л ос Анджелис Клипърс постигна много ценна победа със 109:97 над Далас Маверикс в първата среща между двата отбора от серията им от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НБА.

В „Crypto.com Arena“ домакините от Ел Ей тръгнаха по-силно и поведоха с 34:22 точки. До полувремето Клипърс увеличи аванса си цели 26 точки. Далас бе по-настъпателен в третата четвърт, но успя да намали пасива си само с 4 точки. В последната част тексасци успяха да доминират, но не достатъчно, за да стигнат до успеха и при сирената за край на мача феновете на домакините ликуваха.

Най-резултатен за победителите от Клипърс бе Джеймс Хардън, който за 39 минути на паркета вкара 28 точки, към които добави 2 борби и 8 асистенции. Ивица Зубац пък направи дабъл-дабъл – 20 точки, 15 борби и 1 асистенция за 33 минути в игра.

За Маверикс Лука Дончич бе над всички, реализирайки дабъл-дабъл за 42 минути в игра – 33 точки, 13 борби и 6 асистенции, а Кайри Ървинг добави 31 точки, 7 борби и 4 асистенции.

С победата Лос Анджелис Клипърс поведе с 1-0 победи в серията срещу Далас Маверикс, като вторият мач отново е в Ел Ей в сряда, 24 април, от 05:00 часа българско време.