0

О тборът на Дея спорт (Бургас), който спечели първото място в редовния сезон, успя да се класира за полуфиналните плейофи във волейболното първенство при мъжете. Момчетата на Франческо Кадеду удариха у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:11, 25:19, 25:17) в третия решаващ мач от 1/4-финала помежду им, игран в зала "Младост".

Така Дея спорт спечели плейофната серия с 2-1 победи и продължава напред към полуфиналите. Там бургазлии ще спорят с ЦСКА, който на 1/4-финалите отстрани Монтана след 2-0 победи.

Първата среща между Дея спорт и "червените" ще бъде във вторник (2 април) в Бургас.

От друга страна Черно море отпада от надпреварата за титлата, като ще завърши на 8-о място в крайното класиране, на което бе и след редовния сезон.