0

Г ригор Димитров ще се сблъска с Демон в Барселона. Става въпрос не за истински демон, а за австралиеца Алекс Де Минор, който ще е следващият му съперник в Испания. Демона, както е прякорът му, е поставен под номер 8 в основната схема, а в първия си мач от надпреварата той се справи без никакви проблеми с руснака Александър Шевченко с 6:0, 6:1 за 65 минути игра.

Де Минор имаше превъзходство във всички елементи от играта. Той спечели първите 10 гейма в мача и не остави никакви шансове на Шевченко, който е на 98-мо място в ранглистата. По-рано днес Григор Димитров също нямаше проблеми и срази с 6:3, 6:1 еквадореца Емилио Гомес. До момента Григор и Де Минор са играли четири пъти помежду си, като резултатът е 2:2 победи. Последният им мач бе през февруари тази година в Ротердам, като победата бе за Димитров в три сета.