0

Д енвър стана първият финалист в Западната конференция на НБА. Тимът надви Финикс като гост със 125:100 и затвори серията с 4-2.

Двубоят бе много оспорван в първите десетина минути с постоянни размени на водачеството, след което Денвър натрупа солидна разлика и контролираше мача до края.

Никола Йокич бе в основата на успеха с трипъл-дабъл от 32 точки, 10 борби и 12 асистенции, докато за „слънцата“ Камерън Пейн записа 31 точки.

На Изток седми мач ще определи финалиста от Бостън и Филаделфия, след като „келтите“ изравниха серията, печелейки шестия мач като гост с 95:86.

Бостън натрупа двуцифрена преднина още в самото начало и въпреки че в края на третата част допусна обрат, след силни финални минути спечели мача.

Маркъс Смарт се отчете с 22 точки, 7 борби и 7 асистенции за победителите, докато за съперника по 26 точки реализираха Джоуел Ембийд (10 борби) и Тайрийз Макси.