0

Г ригор Димитров приключи участието си на сингъл на турнира в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара. Хасковлията бе принуден да се откаже заради контузия при резулатат 6:2, 6:7(5), 0:3 срещу Джейсън Къблър, Австралия.

Най-добрата ни ракета няма да може да защити точките си, след като през миналата година стигна четвъртфинал в надпреварата. Димитров тръгна много силно мача и поведе с 3:0. В крайна сметка спечели първия сет с 6:2.

Втората част беше много оспорвана. Димитров пропусна пробив за 2:0. Така се стигна до тайбрек, където Гришо изостана с 0-3 точки, но успя да изравни при 3:3. Къблър стигна до  6:5 и изравни.

В началото на третата част Димитров почувства болки в десния крак. Съперникът му го проби и бързо дръпна с 3:0. Австралиецът за почивка, но такава нямаше, защото Григор му стигна ръката и го обяви за победител.