0

А ктуалният световен шампион по ръгби - Република Южна Африка, победи домакина Франция с 29:28 на "Стад дьо Франс" в Париж и се класира за полуфиналите на Мондиала, където ще срещне Англия.

Южноафриканците изоставаха в средата на второто полувреме с 19:25, но успяха да излязат напред с есе на Етзбет в 67-ата минута. Жестоката история за французите се повтори, които бяха елиминирани в четвъртфиналите на Световните първенства през 2015, както и през 2019. Отборът на Фабиен Галтие бе нареждан сред фаворитите за титлата на "домашния" си Мондиал.

"Петлите" излязоха напред още в началото с есе на Сирил Бай, но след това бяха изненади от ултраефикасната стратегия на съперника. Кърт-Лий Арендсе и Камерън Уоки реализираха две есета за "Антилопите" с минимални пасовете между играчите.

През втората част южноафриканците отстъпиха инициативата на Франция, като се опряха на солидната си защита.

Тимът на Република Южна Африка запази живи надеждите си за четвърта световна титла, което не е постигано до момента, но е и целта на големите им съперници от Южното полукълбо - отборът на Нова Зеландия, пише БТА.