0

Т алантливият ни пилот във Формула 3 Никола Цолов (ART Grand Prix) зае 15-то място в спринтово състезание на пистата „Силвърстоун“ за Гран при на Великобритания (7 кръг).

Той финишира с общо време 38:13.053 минути, на 55.953 секунди от победителя Франко Колапинто (MP Motorsport) и отново не успя да спечели точки. Надпреварата се забави заради дъждовното време, което по-късно наложи и влизането на кола за сигурността.

Втори се нареди Габриел Бортолето (Trident) с изоставане от 3.730 секунди, а третата позиция в спринта зае Кристиан Менсъл (Campos Racing), на 5.840 секунди.

Бортолето води в генералното класиране при пилотите във Формула 3 със 120 точки, пред Хосеп Мария Марти (Campos Racing) със 76 и Дино Беганович (PREMA Racing) със 75 точки. Никола Цолов е 22-и без точков актив.

Пилотът на ART Grand Prix Цолов стартира 23-и в продължилата 18 обиколки (106 038 км) спринтова надпревара, а утре сутрин (неделя) предстои и основното състезание на „Силвърстоун“, което ще бъде с дължина 22 обиколки.